SUCHÁ STAVBA

SDK profily

Ke konstrukci nenosných částí staveb - sádrokartonové obklady stěn a stropních podhledů, obklady trámů a sloupů, kanálů a výtahových šachet. Standardní délky jsou k dispozici do 4 m, ostatní jsou na zakázku a od 6 m s příplatkem. Profily zajišťují snadnou montáž a pevnost stavby. Profily lze snadno zkrátit podle potřeby běžnými nůžkami na plech.

Použití:

CD - nosný profil pro vodorovné a šikmé konstrukce v suchém procesu výstavby, po ukotvení upevňujeme SDK desky. K závěsným podhledům, ke stropním konstrukcím a předsazeným stěnám. Napojujeme do UD profilu.

CW - profil pro stěnové konstrukce, jako jsou příčky a předsazené stěny. Ke svislému zpevnění konstrukce a zajištění stability s vyšší nosností.

UW - vodící stěnový profil - příčky a předsazené stěny. Slouží k hornímu a dolnímu napojení SDK příčky. Pod UW profil se používá akustická páska pro utlumení hluku.

UA - konstrukční profil pro montáž příček s vyšší únostností konstrukce, například pro uchycení dveřní zárubně, sanity, apod.

UD - obvodový lemovací nenosný stropní profil.

Závěsné systémy pro SDK

Veškeré příslušenství k montáži SDK konstrukcí nabízíme v pozinku, v minimální tloušťce 0,8 mm. Při této tloušťce se závěs nikde neprohýbá, neláme, apod.

Použití:

Přímý závěs - kotvící prvek při přímém uchycení SDK profilů o konstrukci budov, je pružný a odolný zlomení. Závěs umožňuje jednoduché snížení stropu a nebo ukotvení předsazené SDK stěny.

Spojka - spojení dvou CD profilů s cílem prodloužit konstrukci.

Krokvový závěs - kotvící prvek při uchycení SDK profilů na dřevěné konstrukce.

Rychlozávěs - kotvící prvek k rychlému uchycení profilů CD do pevné konstrukce budov ve vodorovném systému, prostřednictvím závěsných drátů s možností rektifikace.

Křížová spojka - pro montáž dvojúrovňového, křížového rastru, tvořeného profily CD. Ideální je u větších kontrukcí. Spojka je připravena pro snadné vymezení vůle mezi spojovanými profily.

Drát s okem - závěs pro zavěšení podhledů, v kombinaci s rychlozávěsem, do nosného stropu. Dráty je možné spojit pružinou a prodloužit je tak. Po upevnění se drát zahne.

Dvojpéro - spona je používaná k napojení dvou závěsných drátů v SDK konstrukci. Dvojpéro zajišťuje snadné a vysoko variabilní snížení stropu přesně podle potřeby.

Zajišťovací držák - kotvící prvek k přímému upevnění SDK profilů na konstrukci budov. Držáky umožňují, aby byl strop lehko spuštěný a nebo ukotvený na předsunutou SDK stěnu.

Vyrovnávací spojka CD profilů - pojí v úhlu 90° dva profily CD, což umožňuje rozšíření konstrukce.

Pružný kolík závěsný - závěsný pružný kolík pro kotvení drátu s hákem do betonu.

Držák izolace (Pendex) - uchycení minerální vaty v předsazených stěnách, jako zachytávací prvek izolace proti vypadnutí. Upevňuje se nalepením a nebo přišroubováním na namontovanou SDK desku. Vata se na pendex napíchne, aby nevypadla před tím, než se zaklopí druhá strana.

Těsnící páska - vyrobena z PE pěny s nánosem polyakrylátové disperze na spodní straně, která zabezpečuje vysokou přilnavost k SDK profilům UW a UD. Páska snižuje vibrace v konstrukci.

Revizní dvířka PROFI V

hliníková dvířka impregnované do vlhka, s těsněním, vhodné i pod obklad, US zámek + řetízek. Dvířka jdou celé vyjmout, což značně usnadňuje přístup.

Použití:

  • snadné zpřístupnění prostorů za SDK deskami  

Fosfátové vruty

K přichycení SDK desek k předpřipravené konstrukci. Ve variantách do plechu, dřeva, podkonstrukce, apod.

Použití:

TN - vrut pro montáž a uchycení SDK desek na kovovou konstrukci, tvořenou profily, s maximální tloušťkou 0,75 mm

TX - používá se pro montáž a uchycení SDK desek na dřevěnou konstrukci

TB - montáž a uchycení SDK desek na kovovou konstrukci

FN - vrut k montáži závěsných SDK prvků do dřevěných konstrukcí

TEX - ke spojení kovových prvků v SDK konstrkukci

AKUSTICKÁ PĚNOVÁ PÁSKA NA SDK

Jednostranně samolepící šedá páska s akrylovým lepidlem, slouží k zabránění přenosu kročejového hluku z podlahy do konstrukce, k utěsnění spár a k přerušení tepelného mostu. Složení pásky umožňuje nýtovat či šroubovat skrz pásku bez její deformace.

Použití

  • těsnění v kovových konstrukcích, fasádách, světlících, montovaných stavbách a pro suché zasklívání
  koupit

SKELNÁ PÁSKA NA SÁDROKARTON

Nelepící páska sloužící především ke spojování SDK, je z tkaniny vyztužené skelnými vlákny spojenými umělou pryskyřicí. Vtlačí se do předem nanesené tenké vrstvy spárovací hmoty a uhladí. Pak se omítne či jen přetře. Zesiluje spoje, propouští vzduch a tím zamezuje utvoření bublinek.

Použití:

  • podélné i příčné vyztužení spár SDK
  • výztuha prasklin a trhlin zdiva, omítek, zpevnění ploch kolem oken, apod.
  koupit

cs_CZ
cs_CZ